Rozgrywki deblowe MASTERS CUP (2014-06-15, 10:32:37)
Nocą czerwcową atakują "młode wilki"
I Deblowa Noc Czerwcowa zakończyła się zwycięstwem pary Tomek Buzalski i Michał Gawlak, która w finale pokonała parę Maciej Bogusz , Rafał Mańkowski 4/6,6/3,10/5.

 Gdy Michał Gawlak usłyszał, że wylosował w parze deblowej Tomka Buzalskiego to się ucieszył. Natomiast gdy dowiedział się jakich ma przeciwników grupowych pomyślał : "cholera znowu o 22 będę w domu, znowu bez pucharu".

Jednak tym razem  pesymizm Michała był bezpodstawny. Wspólnie z Tomkiem zagrali swietny turniej , kilkakrotnie wygrywając "gemy i sety na styku" , do końca też zachowali najwięcej sił i woli walki. Forehand Tomka i wolej Michała były istnymi wilczymi kłami dla ich przeciwników tej nocy.

Finaliści : Rafał i Maciej walczyli w finale dzielnie ale agresywny serwis przeciwników i ich niespożyta energia były nie dopokonania. Dla Rafała to był drugi kolejny finał (w poprzednim turnieju - zwyciężył).

Mecz o 3 miejsce był chyba najlepszym meczem turnieju. Po zaciętej walce o każdą piłkę , gdzie wynik ważył się kilkukrotnie para Jacek Reich i Rysiek Wesołowski pokonała parę Radek Adamski i Grzegorz Sobczak 7/6,7/6.

Turniej Pocieszenia wygrala para : Krzysiek Kapeliński, Marek Olszanowski pokonując w finale Waldka Pelowskiego i Jarka Prilla.

Nalezy wspomnieć, że w grupie A , walka była tak zacięta (każda para wygrała po 1 meczu w stosunku 2-1), że o kolejności w tabeli rozsztrzygnąła różnica w gemach - a dokładnie wyniki supertiebreaków). Parę pierwszą od trzeciej dzieliły 4 piłki !

Turniej stał na wysokim poziomie. Dziękujemy wszystkim za start i walkę na korcie. Formuła turnieju polegająca na losowaniu par po raz kolejny się sprawdziła  czego potwierdzeniem były zacięte i emocjonujące mecze.

Zapraszamy do udziałuw  następnych turniejach.

 

 

Zdjęcia do artykułu

Najlepsi : od lewej: Kapeliński,Olszanowski,Mańkowski,Bogusz,Gawlak,Buzalski,Wesołowski,Reich

Faza grupowa

Faza finałowa

Deblista Roku 2014