Rozgrywki deblowe MASTERS CUP (2014-07-29, 19:06:10)
Deblowy Puchar Lata - triumf rutyny i zimnej krwi
Para Rafał Mańkowski/Marek Żychski po ciekawym meczu pokonała Marcina i Mikołaja Kopciów 2/6,6/4,7/1 krecz. 3 miejsce dla pary Marcin Chmielewski/Jarosław Prill.

W finale spotkali się faworyci, choć wcześniej  w ćwierćfinale Rafał i Marek po bardzo ciężkim meczu (13/11 w supertiebreaku) pokonali Artura Grobelskiego i Adama Michalskiego. Finał długo przebiegał pod kontrolą Marcina i Mikołaja - wygrali oni 6 gemów po kolej : 6-2 pierwszego seta i prowadząc 4-2 w drugim , mieli piłkę na 5-2 ! Jednak agresywny forehand Mikołaja wylądował na aucie, gem wygrali Rafał i Marek i od tego momentu to oni zdominowali mecz. Agresywny serwis, ciąg na siatkę, udane akcje wolejowe oraz coraz więcej błędów a co za tym idzie nerwowość przeciwników spowodowały że wyrównali stan meczu na po 1. Supertiebrak zdominowali zupełnie i przy stanie 7/1 para Kopeć & Kopeć poddała mecz z powodu "zbyt wielkich emocji" Mikołaja.

Zasłużone zwycięstwo pary Mańkowski/Żychski, która pokazała najlepszy i dojrzały tenis. Cięty slajs backhandowy Marka oraz znakomita gra Rafała na siatce były ich kluczem do sukcesu.

W meczu o trzecie miejsce para Marcin Chmielewski/Jarosław Prill pokonała Macieja Drabikowskiego/Jarosława Kawałka 6/4,7/5.

Turniej pocieszenia wygrała para Jarosław Kopeć/Marek Olszanowski.

Dziękujemy wszystkim za udział i świetną atmosferę.

Zapraszamy do udziału w nastepnym turnieju - 15 listopada 2014.

 

Zdjęcia do artykułu

Triumfatorzy

Najwytrwalsi

Faza finałowa

Faza grupowa gr. A i B

Faza grupowa gr. C i D

Deblista Roku