Rozgrywki deblowe MASTERS CUP (2019-12-10, 16:47:55)
Sławek Dudziak i Janusz Zajonz to najlepsi tenisowi Mikołaje!
Sławek Dudziak obronił tytuł Deblisty Roku.

21 grudnia 2019 odbyła się VII Deblowa Gwiazdka. Grało w niej najlepszych 16 deblistów roku 2019. Walka toczyła się nie tylko o zwycięstwo w turnieju ale i o tytuł Deblisty Roku. Tytułu bronił Slawek Dudziak ale szanse na tytuł mieli również Piotr Chojnacki i Rafał Uławski. 

Rozgrywki grupowe może nie przyniosły wielkich emocji ale na pewno było niepowtarzalne z powodu serii punktowych. I tak para Maciej Bogusz/Rafał Szajda prowadziła w meczu grupowym z parą Michał Mierzwicki/Rafał Welenc 5-2 , wygrywając wszystkie 12 piłek rozegranych w 3 gemach..... A kto nie wygrywa 6-2 ... ten....przegrywa z rzędu 9 gemów. I w ten sposób Mierzwicki/Welenc wygrali mecz 7/5,6/2. Po czym kontynuowali swoją serię w meczu z parą Piotr Chojnacki/Marek Olszanowski wygrywając kolejne 8 gemów i cały mecz 6/2,6/2. 17 gemów po kolei... Co za wynik. Nie było takiej serii w historii naszych turniejów.

W grupie A niepodzielnie rządziła para Dudziak/Zajonz pewnie awansujac do pólfinałów. Tam spotkali się z parą Chojnacki/Olszanowski. Był  to też mecz o tytuł Deblisty Roku. Przegrany (Chojnacki lub Dudziak) tracili szansę na ten tytuł. Do awansu awansowała para Dudziak/Zajonz co przesądziło , że Sławek został Deblistą Roku bez względu na wynik finału. 

W finale spotkali się z godnym przeciwnikiem: parą Michał Gawlak / Rafał Uławski , którą już pokonali w grupie. I tym razem Sławek i Janusz potwierdzili swoją wyższość wygrywającpo supertiebreaku!

To był dobry turniej i świetne podsumowanie Roku.

Wszyscy uczestnicy serdecznie pozdrawiają Marka Przybylskiego.

MARKU! ŻYCZYMY SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA.

Wszystkim życzymy Spokonych, Rodzinnych i Zdrowych Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do udziału w naszych kolejnych turniejach deblowych.

Zdjęcia do artykułu

Wyniki 21.12.2019

Lista Deblisty Roku

Sławek Dudziak - Deblista Roku