Rozgrywki deblowe MASTERS CUP (2020-08-31, 09:48:39)
Niewykorzystane sytuacje się mszczą..
Na naszej VIII Deblowej Nocy Letniej największe emocje były na początku turnieju i na końcu.

 Ostatni z 3 letnich turnieju miał pełną dwunastoparową obsadę. Pogoda była optymalna , nastroje świetne. Faworytami jak zwykle były pary z udziałem Sławka Dudziaka i Rafała Mańkowskiego. Ale ogromne emocje były już w trakcie i w czasie podliczania fazy grupowej. Grupa A zaraz po losowaniu została uznana za "grupę śmierci". Wyrównana bez absolutnych faworytów. Każda z par : Maciej Drabikowski/Rafał Mańkowski, Jarek Bohuszewicz/JanekLesikowski i Tomek Buzalski/Rysiek Wesołowski miała szansę na awans. I tak też było. Każda z par zanotowała zwycięstwo 2-0 i taką samą porażkę. W tej sytuacji trzeba było liczyć gemy. Para Drabikowski/Mańkowski miała różnicę +1 i w ten sposób zdobyła 1 miejsce, Bohuszewicz/Lesikowski - różnicę = 0 i 2 miejsce a para Buzalski/Wesołowski -1 i 3 miejsce. A wystarczyło im wykorzystać 1 z 4 piłek setowych w 1 meczu z Maciejem i Rafałem i byliby najlepsi....

Jak mawiają legendarni piłkarscy sprawozdawcy: ...niewykorzystane sytuacje się mszczą..."

W finale też były emocje Para Dudziak/Halak pierwszego seta wygrała łatwo 6/3 ale w drugim przegrywała 2/5 i przeciwnicy (Drabikowski/Mańkowski) mieli setbole przy 0/40, których nie wykorzystali. W ten sposób foruna zabrała im to co podarowała w fazie grupowej. Sławek Dudziak i Janusz Halak wyszli z opresji i zasłużenie wygrali cały turniej w którym przeciwnikom oddali tylko 8 gemów (z czego 4 w finale).

Powoli zmierzamy do wyłonienia finałowej "16" do Turnieju Masters" Pozostał jesczez jeden turniej 14.11. 200 punktów powinno wystarczyc do kwalifikacji..

Dziękujemy wszystkim za start i zapraszamy do udziału w turnieju 14 listopada

Zdjęcia do artykułu

Zwyciezcy: Sławek i Janusz

Półfinaliści

Faza grupowa

Faza pucharowa

Dane do rozstawienia

Deblista Roku