Rozgrywki deblowe MASTERS CUP (2022-06-12, 11:05:29)
W upalną noc w debla najlepsi byli Rafał i Tomek!
Rozegraliśmy VIII Czerwcową Noc Deblową. na stracie stanęło 7 par.

 Po losowaniu wśród faworytów byli Jarek Kopeć I Marek Olszanowski - finaliści w majowym turnieju. Tymczasem przegrali 1 mecz z Rafałem Mańkowski i Tomkiem Koszewskim 67,64,10/12 po prawie półtorej godzinie ciężkiej walki. Szybka porażka w kolejnym meczu wyeliminowała już ich z walki o puchary, a zwycięstwo w trzecim meczu było "pyrrusowe".

Z kolei Rafał i Tomek w kolejnym meczu grupowym równie błyskawicznie przegrali z Maćkiem Jakimiukiem i Jarkiem Kawałkiem ale wygraii 3 mecz i awansowali do półfinału obok Maćka i Jarka.

W półfinałach te 2 pary relatywnie szybko pokonały swoich prezciwnikow z grupy B, tak więc okazało się że grupa A była "grupą śmierci".

W finale doszło do rewanżu za mecz z fazy grupowej ale tym razem Rafał i Tomek byli lepszi i wygrali po supertiebreaku, choć prowadzili w nim 8/5, potem  8/8 ale dwie ostatnie piłki należały do nich.

Dziękujemy wszytskim za udział. Zapraszamy na kolejny turniej 27.08.(sobota).

W klasyfikacji po 3 turniejach na Deblistę Roku prowadzi Marek Olszanowski z 3 punktami przewagi nad Rafałem Mańkowskim, ale jest pewne , że Deblistę Roku poznamy dopiero po finałowym turnieju MASTERS - 17 grudnia. 

Zdjęcia do artykułu

Zwycięzcy

3/4 półfinalistów

Turniej

Deblista Roku