Rozgrywki deblowe MASTERS CUP (2023-12-18, 10:37:46)
Jarek Kopeć i Rafał Uławski wygrywają X Deblową Gwiazdkę. Marek Olszanowski - Deblistą Roku.

X Deblowa Gwiazdka za nami.... Spodziewaliśmy się emocji i takie były. Formuła Turnieju w którym gra najlepsza 16 gwarantuje wysoki i wyrównany poziom gry. Wszyscy grali o zwycięstwo w Turnieju , ale najlepsi w ciągu roku: Hubert Grupa, Marek Olszanowski, Michał Mierzwicki i Janusz Halak grali również o tytuł Deblisty Roku.

Po losowaniu wydawało się, że sprzyjało ono Michałowi Mierzwickemu , który z czwartego koszyka wylosował Rafała Mańkowskiego - deblistę roku 2022. Wydawali się być faworytami....

I poczatkowo tak było, aż do 3 meczu w grupie w którym potrzebowali tylko wygrać jednego seta by wyjść z grupy, ale Rafał Grodziski i Rafał Szajda wygrali ten mecz  2-0 i w ten sposób para Mańkowski/Mierzwicki zajęła 3 miejsce w grupie (setami) i odpadła , a Michał musiał pożegnąć się z marzeniami o Pucharze.

Na tym samym etapie pożegnał się z Turniejem, Janusz Halak, który w parze z Michałem Gawlakiem odniósł w grupie jedno zwycięstwo.

W ten sposo zostało ich tylko dwóch: Hubert Grupa i Marek Olszanowski. Przed turniejem mieli tyle samo punktów. Ich pary zajęły w grupach drugie miejsca, tak więc w półfinale nie trafili na siebie. Obaj półfinały przegrali... Obaj nadal mieli tyle samo punktów. W tej sytuacji musieli rozegrać "dogrywkę" czyli mecz o trzecie miejsce i w bezpośrednim pojedynku rozstrzygnąć , który z nich zostanie Deblistą Roku....

Lepsza okazała się para Olszanowski /Welenc pokonująć parę Grupa/Przybylski 76,64. Tak  więć jeden mecz (trzy gemy) zdecydowały , że Marek Olszanowski po raz pierwszy został Deblistą Roku. Gratulacje.

W finale po zaciętym meczu w którym były i wzloty i upadki para Jarek Kopeć/Rafał Uławski wygrała z Rafałem Grodziskim i Rafałem Szajdą 26.62,10/7.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do startów w roku 2024!

Wszystkim dziękujemy za Wspólny , Tenisowy Rok 2023.